Trawnik w ogrodzie angielskim

Trawnik w ogrodzie angielskim

Nie bez powodu mówi się o angielskim trawniku.

Jest on wizytówką ogrodów wykonanych w takim właśnie stylu. Stanowi doskonałe tło dla roślinności i architektury ogrodowej. Jeśli więc chcielibyście mieć ogród w tym stylu, to oprócz zasad dotyczących nasadzeń i doboru roślin, warto skorzystać z trawy z rolki. Wykorzystując trawę rolowaną, osiągniemy nie tylko niemal natychmiastowy efekt, ale także łatwiej nam będzie pielęgnować i utrzymywać trawnik, bo darń z trawy rolowanej jest silniejsza, gęstsza i niemal natychmiast gotowa do użytku.

Cechą angielskich ogrodów jest osiągnięcie efektu naturalnego.

Roślinność w wielu odmianach ma sprawiać wrażenie wzajemnego przenikania i naturalnego gąszczu. Także mała architektura ogrodowa ma wyglądać tak, jakby stała w ogrodzie od dawna. Murki ze starej cegły, gięte, staromodne ławki czy tajemnicze przejścia muszą tworzyć harmonię z otaczającą roślinnością.

Rośliny w ogrodach angielskich są bardzo zróżnicowane, zarówno jeśli chodzi o pory kwitnienia, jak i ich wielkość. Na pewno w takim ogrodzie nie powinno zabraknąć róż. Także tych pnących, które stanowią ozdobę murków i pergoli. Inne rośliny cieszące się popularnością to hortensje, azalie, ostróżki, piwonie, hosty i wszelkiego rodzaju trawy ozdobne.

Ogrody angielskie z reguły zakładane są na dość dużych powierzchniach, a ich centralnym punktem jest trawnik.

Niektórzy mawiają nawet, że trawnik jest kwintesencją ogrodu angielskiego.

Ważnym akcentem jest także woda.

Mogą to być fontanny, strumyczki albo rzeźby w pobliżu sadzawki. Dźwięk wody działa kojąco, a nie ma chyba nic przyjemniejszego jak spacer po gęstej murawie i wsłuchiwanie się w szum wody.

Jednakże cały ten efekt i włożony wysiłek może zniweczyć nieładny trawnik.

I tutaj z pomocą przychodzi trawa z rolki dobrej jakości. Zapewne dla dużych powierzchni jest to poważna inwestycja, ale mając na względzie fakt, że trawnik z rolki będzie nam służył przez wiele lat, na pewno warta swojej ceny. Idealny trawnik z rolki to po prostu „must have” ogrodów w stylu angielskim. Do tego typu ogrodów najczęściej wykorzystuje się trawę z rolki – rekreacyjną. Nie wymaga ona tak częstych zabiegów pielęgnacyjnych jak sportowa, a można spokojnie po niej spacerować podziwiając zakamarki ogrodów angielskich.

Kategorie

  • Pielęgnacja trawy
  • Porady
  • Trawa z rolki
  • Bez kategorii

Ostatnie wpisy

  • Trawnik
  • Ogród
  • Trawa z rolki
  • Trawa rolowana

Złóż zamówienie

Formularz online