Wszystko o trawie w rolce

Trawnikowy blog

Blog - Trawnik z rolki - standard czy fanaberia

Jeszcze do niedawna trawniki z rolki kojarzyły się z amerykańskimi filmami i rezydencjami bogaczy. Od kilku lat jednak ten typ trawników podbił również nasz rodzimy rynek.

Blog - Ile kosztuje założenie trawnika z rolki

Dowiesz się, ile kosztuje założenie trawnika z rolki, przygotowanie podłoża po trawnik oraz usługi pielęgnacyjne.Dowiesz się, ile kosztuje założenie trawnika z rolki, przygotowanie podłoża po trawnik oraz usługi pielęgnacyjne.

Blog - Co sprzyja rozwojowi chorób Twojego trawnika?

Co sprzyja rozwojowi chorób trawnika? Wbrew pozorom nawet zupełnie niewinne czynności wykonywane podczas rutynowej pielęgnacji mogą przyczynić się do rozwoju chorób trawy, jeśli robisz to nieumiejętnie.

Blog - AZS Olsztyn Lakers

Oprócz codziennej pracy nad naszymi trawnikami, uczestniczymy także w sportowym życiu drużyny futbolu amerykańskiego AZS Olsztyn Lakers. Od kilku sezonów sponsorujemy sportowców i z dumą patrzymy na ich osiągnięcia. Tak trzymać chłopaki.

Blog - Topiary z trawy?

Dowiesz się co to są topiary i czy trawę z rolki można wykorzystać do tworzenia tego typu form. Topiary robią się coraz bardziej znane w naszym kraju.

Blog - System automatycznego nawadniania trawnika

Dowiesz się, dlaczego warto pomyśleć o systemie automatycznego nawadniania, zanim założysz trawnik. Podlewanie trawnika to podstawa Aby Twój trawnik był zdrowy, soczyście zielony i gęsty, niezbędne jest jego regularne podlewanie.

Blog - Czy jesienią możemy wysiać trawę?

Optymalnym terminem wysiewu trawy jest wiosna (od momentu rozpoczęcia wegetacji do końca maja) oraz przełom lata i jesieni. Trawę możemy siać we wrześniu, a nawet w terminie późniejszym, jeśli pogoda jest ku temu sprzyjająca.

Blog - Podstawowe zasady pielęgnacji trawnika z rolki

Koszenie trawnika z rolki – wbrew pozorom, ta czynność także powinna odbywać się zgodnie z pewnymi zasadami. Często, chcąc zaoszczędzić czas, kosimy trawnik zbyt krótko.

Blog - Trawa z rolki kontra szkodniki

Najgroźniejszym wrogiem właścicieli trawników z rolki i trawników sianych są pędraki i drutowce. Pędraki to malutkie, ok. 6-milimetrowe larwy chrabąszcza odpowiadają za wymieranie całych placów trawy.

Blog - Ciekawy pomysł Toyoty na trawę z rolki

Zielone dachy, nazywane także odwróconymi, to rodzaj pokrycia dachowego w postaci trawy czy innych elementów zielonych. Zieleń może występować zarówno na dachach płaskich, jak i spadzistych.

Blog - Trawnik w ogrodzie angielskim

Nie bez powodu mówi się o angielskim trawniku. Jest on wizytówką ogrodów wykonanych w takim właśnie stylu. Stanowi doskonałe tło dla roślinności i architektury ogrodowej.

Blog - Wiechlina łąkowa

Wiechlina łąkowa (Poa pratensis) to trawa użytkowa, która występuje dość powszechnie w naszym kraju. Możemy ją spotkać na polanach, porasta łąki, skarpy, przydrożne rowy oraz rośnie w pobliżu lasów.

Blog - Życica trwała

Życica trwała (Lolium perenne) nazywana też rajgrasem angielskim ma wysokie walory użytkowe. Zawiera bogaty skład chemiczny i dlatego uznawana jest za jedną z najcenniejszych traw użytkowych.

Blog - Kostrzewa łąkowa

Kostrzewa łąkowa (Festuca pratensis) należy do rodziny wiechlinowatych i jest ona jedną z najważniejszych traw pastewnych. Na terenie naszego kraju występuje dość powszechnie. Tę trawę możemy spotkać dosłownie wszędzie.

Blog - Subtelne piękno traw

Trawa to nie tylko trawniki, ale także rośliny zdobiące nasze rabaty. Obecnie nie ma chyba już ogrodu, w którym nie spotkalibyśmy traw ozdobnych.

Blog - Trawy zimą

Trawy mogą wyglądać atrakcyjnie również zimą. Kiedy nadchodzi późna jesień, w ogrodach robi się mniej kolorowo i nieco smutno. Można jednak zaaranżować go w taki sposób, aby i zimą cieszył oko.

Blog - Jak pozbyć się kreta z trawnika? Sposób na nieproszonych gości.

Nawet jeśli lubimy wszelkie żywe stworzenia, to widok kopców na naszym pięknym, wypielęgnowanym trawniku, budzi w nas, mówiąc łagodnie, niezbyt pozytywne uczucia. Co gorsze, usuwanie kopców niewiele daje, bowiem następnego poranka pojawiają się kolejne.

Blog - Trawa na stadionach

Trawa na stadionach, wbrew pozorom, to jeden z najdroższych w utrzymaniu, elementów stadionu. Siedząc na trybunach patrzymy na zieloną, gęstą murawę i wydaje się to czymś zupełnie naturalnym, że wygląda tak pięknie i zdrowo.

Blog - Jak przygotować trawnik do zimy?

Zima to bardzo trudny okres dla naszych ogrodów. Jest to okres uśpienia trawników. Mróz może doprowadzić do zniszczenia Naszego trawnika i pracy którą włożyliśmy przez cały sezon wegetacyjny.

Blog - Wiosenne nawożenie trawnika - uwagi i porady

Bardzo istotną kwestią jest nawożenie trawnika, bo wbrew pozorom nieumiejętne podejście do tematu, może narobić więcej szkody niż pożytku. Kiedy pierwszy raz nawozić trawnik po zimie?

Blog - Jak zadbać o trawnik po zimie?

Trawnik po zimie nigdy nie wygląda imponująco. Jest to normalne zjawisko, ale musimy wykonać pewne zabiegi regeneracyjne, by z czasem nasza trawa odzyskała dawny blask i nabrała soczyście zielonej barwy.

Blog - Trawniki na tereny melioracyjno drogowe

Specjalne trawniki z rolki z dodatkiem kostrzewy trzcinowej, która ma za zadanie silne umacnianie podłoża drogowego, skarp czy melioracji. Korzeń kostrzewy trzcinowej rozwija system korzeniowy do 1,5m głębokości, co powoduje mocną zwięzłość gleby.

Blog - Transport trawnika HDSem

Oferujemy państwu usługę transportową HDS. Jest to pojazd ciężarowy z zainstalowanym dźwigiem, za pomocą którego można rozładować palety z przewożoną trawą na odległość do 15m.

Kategorie

  • Pielęgnacja trawy
  • Porady
  • Trawa z rolki
  • Bez kategorii

Ostatnie wpisy

  • Trawnik
  • Ogród
  • Trawa z rolki
  • Trawa rolowana

Złóż zamówienie

Formularz online