Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Pytania dotyczące zamówień

Zamówienie można złożyć na kilka sposobów - za pomocą formularza na stronie, mailowo lub telefonicznie.

1 SPOSÓB > Wejdź na stronę https://fastgarden.pl/zamowienie oraz wypełnij formularz. Otrzymasz wiadomość zwrotną z dokładną wyceną oraz możliwym terminem.

2 SPOSÓB > Wyślij wiadomość na adres e-mail fastgarden@wp.pl oraz zamieść w niej takie informacje jak ilość m2 trawy, gatunek, termin oraz miejsce dostawy.

3 SPOSÓB > Zadzwoń na naszą infolinię tel. 532 400 401. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Cena trawy z rolki uzależniona jest od gatunku oraz ilości m2. Koszt zamówienia można łatwo obliczyć za pomocą naszego kalkulatora. Cena transportu zależy od ilości zamówionego towaru oraz od miejsca dostawy. Więcej informacji odnośnie kosztów podanych jest w zakładce Cennik.

Czas realizacji uzależniony jest od pogody oraz aktualnej ilości zamówień bieżących. Przy składaniu zamówienia jest możliwość wybrania proponowanego terminu dostawy.

Do każdego zakupu trawnika wystawiamy fakturę VAT (8%)

Stwierdzenie braków i wad produktu może nastąpić jedynie przed rozłożeniem produktu (trawnika). Zaleca się natychmiastowe poinformowanie o tego typu niedociągnięciach. Rozłożenie trawnika oznacza akceptację jego stanu. Reklamację należy zgłosić drogą mailową oraz dołączyć zdjęcie reklamowanego produktu.

Tak. Współpracujemy z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi i możemy zorganizować transport na prośbę klienta. Możliwość dowozu na terenie całej Polski oraz za granicę kraju.

Tak. Istnieje możliwość odbioru zamówienia z naszych plantacji za pomocą zorganizowanego przez siebie transportu. Adres podany jest w zakładce Kontakt.

Trawa dostarczana jest na paletach o wymiarach 100cm x 120cm, zabezpieczona folią typu stretch lub siatką. Na jedną paletę wchodzi od 40m2 do 50m2 trawy.

Porady dotyczące układania trawnika

Trawniki z darni rolowanej można zakładać od marca do grudnia unikając dni upalnych lub przymrozków.

Pierwszą czynnością w przygotowaniu terenu jest sprawdzenie czy na terenie gdzie ma powstać trawnik jest warstwa urodzajnej gleby min. 8-10 cm. W przypadku ubogiego podłoża teren trzeba użyźnić dodając urodzajną ziemie około 5cm na powierzchnie. Dodatek ten poprawi stosunki powietrzne i wodne w glebie. W wypadku gleb ciężkich należy dodać również piasku zwiększającego przepuszczalność.

Teren przekopać usuwając kamienie i inne zanieczyszczenia.

Powierzchnia pod trawnik z rolki powinna być idealnie wyrównana i ubita. Taki efekt uzyskamy poprzez kilkakrotne grabienie, równanie terenu na przemian, później używając walca 50-70kg. W okresach suchych teren nawilżyć dzień wcześniej przed rozkładaniem darni.

Rozkładanie trawnika nie jest czynnością skomplikowaną. Można ją wykonać samemu, jeżeli w grę wchodzi niewielka powierzchnia.

Zakładanie trawnika najlepiej rozpocząć od naturalnej linii prostej np. wzdłuż budynku, krawężnika. Rolki rozwijamy jedna przy drugiej. Odcinki trawy powinny stykać się ściśle nie pozostawiając szczelin. Na stokach darń mocujemy kołeczkami 1-3 na m2.

Trawa w rolkach nie może długo leżeć na paletach. Należy rozwinąć ją w ciągu 24h oraz składować w zacienionym miejscu. Po rozwinięciu całość należy zwałować oraz obficie podlać.