Trawnik z rolki - standard czy fanaberia

Trawnik z rolki - standard czy fanaberia

Jeszcze do niedawna trawniki z rolki kojarzyły się z amerykańskimi filmami i rezydencjami bogaczy. Od kilku lat jednak ten typ trawników podbił również nasz rodzimy rynek. Trawniki z rolkimożesz napotkać dosłownie wszędzie. Zarówno w przydomowych ogrodach, jak i wokół budynków użyteczności publicznej. Trawa z rolki układana jest także na osiedlach mieszkaniowych, boiskach, stadionach, jak i wzdłuż nowo budowanych dróg. Cena tego typu trawy z roku na rok jest coraz przystępniejsza, a producenci starają się sprostać nawet najbardziej wyśrubowanym normom.

Jakie trawniki z rolki proponujemy?

Produkowana w Fast Garden trawa z rolki jest nie tylko najwyższej jakości, ale również jest zróżnicowana pod względem jej funkcjonalności. W miejscach silnej eksploatacji trawnika, na przykład na boiskach lub w miejscach, gdzie bawią się nasze pociechy, możemy zaoferować Ci trawę typu SPORT która przystosowana jest do intensywnego użytkowania i szybko się regeneruje. Jeśli chcesz, aby trawnik był wizytówką posesji, zaproponujemy Ci trawę UNIWERSAL. A do miejsc publicznych wytrzymałą trawę typu SKWER PARK

Przygotowanie podłoża pod trawnik z rolki.

Zanim położysz trawę z rolki, powinieneś oczyścić ziemię z chwastów i przekopać ją. Dobrze byłoby, abyś dosypał do podłoża urodzajnej ziemi i rozluźnił jej strukturę piaskiem. Tak przygotowane miejsce należy wyrównać i solidnie uwałować. Wskazane jest także rozłożenie siatki uniemożliwiającej przedostawanie się kretów na powierzchnię trawnika, dzięki czemu unikniesz pojawiania się nieestetycznych kopczyków.

Trawnik z rolki i co dalej?

Po położeniu trawy z rolki, powinieneś pamiętać o intensywnym nawadnianiu trawnika, zwłaszcza w pierwszych dwóch, trzech tygodniach od położenia. Z pewnością idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie instalacja automatycznego systemu nawadniającego. Jeśli jednak będziesz robił to ręcznie, pamiętaj, aby to robić obficie i dokładnie. Gdy trawa z rolki już się ukorzeni, co trwa około dwóch tygodni, możesz bez przeszkód i obaw użytkować trawnik.

Dlaczego lepiej sprawdza się trawnik z rolki?

Oprócz wysokiej jakości trawy i możliwości korzystania z trawnika znacznie szybciej, niż w przypadku trawnika z siewu, mamy gwarancję, że trawa będzie równomiernie rosła i nie powstaną puste miejsca. Podczas wysiewania trawnika nasiona często wypłukiwane są podczas intensywnego podlewania lub spłukiwane są przez ulewne deszcze. Ma to miejsce zwłaszcza na terenach pagórkowatych i skarpach oraz podczas nieumiejętnego podlewania zbyt silnym strumieniem wody. Posiadając trawnik z rolki, nie będziesz miał podobnych problemów.

Mam nadzieję, że przekonaliśmy Cię do trawnika z rolki jako optymalnego rozwiązania. Jeśli masz pytania, zadzwoń. Doradzimy, pomożemy albo wyręczymy Cię w założeniu pięknego trawnika.

Kategorie

  • Pielęgnacja trawy
  • Porady
  • Trawa z rolki
  • Bez kategorii

Ostatnie wpisy

  • Trawnik
  • Ogród
  • Trawa z rolki
  • Trawa rolowana

Złóż zamówienie

Formularz online