Trawnik z rolki VS. Trawnik z siewu

Trawnik z rolki VS. Trawnik z siewu.

Trawnik z siewu jest gotowy do użytkowania po kilku tygodniach, a zatem na efekt musimy czekać stosunkowo długo. Nie nadaje się

do zadarniania terenów na skarpach z uwagi na fakt, że deszcz łatwo wypłukuje nasiona. Wadą takiego trawnika jest to, że wraz ze wzrostem trawy kiełkują także chwasty, których nasiona znajdują się w ziemi. Do założenia 100 m2 powierzchni trawnika potrzeba 2-3 kg nasion. Niestety często zdarza się, że część nasion wyjedzą ptaki, wywieje wiatr lub spłucze deszcz. Często trzeba robić dosiewki i na efekt gęstego trawnika możemy się nie doczekać.

Trawnik z rolki  jest polecany tym, którzy chcą osiągnąć piękny efekt w szybkim tempie. Można się nim cieszyć już po rozłożeniu. Zaletą trawnika z darni jest to, że przykrywa nasiona chwastów. Trawniki z rolki najczęściej mają ok 15 miesięcy i są systematycznie nawożone, podlewane i koszone. Można je stosować na terenach o znacznym nachyleniu. Plusem jest także możliwość zakładania trawników nawet późną jesienią, ponieważ darń jest odporniejsza na mróz. Teren pod rolki przygotowujemy jak do siewu.

por1

trawnik z siewu

trawnik z siewu

Comments are closed.