Dowiesz się w jaki sposób zakładamy trawniki z rolki, abyś mógł cieszyć się ich pięknem.

Przygotowanie podłoża pod trawnik z rolki

Odpowiednie przygotowanie podłoża pod trawnik to bardzo ważny etap zakładania trawnika. Jeśli teren pokrywa stara darń, usuwamy ją. Ewentualnie stosujemy glebogryzarkę i mieszamy starą darń z podłożem jednocześnie spulchniając grunt. Najlepiej jednak pozbyć się zachwaszczonej darni, a w jej miejsce dosypać czarnoziemu przerzedzonego piaskiem. Nawiezioną ziemię plantujemy równomiernie na całym terenie i wyrównujemy grunt.  trawnik z rolki Olsztyn

trawnik z rolki Olsztyn

Prace dodatkowe podczas zakładania trawnika z rolki

Jeśli zdecydowałeś się automatyczne nawodnienie, rowki do przewodów należy wykonać przed plantowaniem ziemi. Po założeniu orurowania do automatycznego nawodnienia, plantujemy ziemię i niwelujemy teren.

Gdy miejsce pod przyszły trawnik jest wyrównanie i uwałowanie, a chciałbyś założyć siatkę przeciwko kretom, robimy to właśnie na tym etapie. Rozkładamy siatkę i mocujemy ją do podłoża specjalnymi szpilkami. Następnie na siatkę usypujemy ok. 3 cm ziemi, wyrównujemy podłoże i wałujemy.

Przygotowanie podłoża pod trawnik z rolki i co dalej ?

Kiedy teren jest prztrawnik z rolki Olsztynygotowany, wyrównany i uwałowany, układamy rolki trawy. W przypadku ostrych i wysokich spadków, możemy dodatkowo wzmocnić skarpę geokratą i przytwierdzić rolki trawy specjalnymi palikami. Po rozłożeniu trawy, wałujemy gotowy trawnik. Niekiedy stosujemy dodatkowo nawóz, aby wzmocnić darninę.

Co musisz wiedzieć o trawniku z rolki?

Pamiętaj, że trawa potrzebuje oktrawnik z rolki Olsztyntrawnik z rolki Olsztynkoło dwóch tygodni, aby się ukorzenić. Przez ten czas nie eksploatuj trawnika, by nie zaburzać tego procesu. Przez ten okres obficie podlewaj trawnik trzy razy w ciągu doby. Po dwóch – trzech tygodniach możesz wykonać pierwsze koszenie. Nie koś trawnika zbyt krótko, optymalna wysokość trawnika to od 3 do 5 cm.

Tematowi prawidłowego pielęgnowania trawnika poświęcimy osobne artykuły.

Wbrew pozorom zakładanie trawnika nie jest sprawą prostą. Niewłaściwe przygotowanie podłoża może sprawić, że Twój trawnik będzie nierówny albo będzie się zapadał, jeśli teren nie będzie właściwie wyrównany i utwardzony wałowaniem.  Dlatego warto pomyśleć o zainwestowaniu w profesjonalny serwis, aby podobne przykre niespodzianki nie były Twoim udziałem, a Twój trawnik cieszył Cię przez długie lata.

Comments are closed.